فرماندار اشنویه گفت: یوم الله ۱۳ آبان رویدادی مهم در تاریخ انقلاب اسلامی ایران و موعد اعلام انزجار از استکبار جهانی است.

اسعد خضری در تجمع بزرگ ضد استکباری گفت : ۱۳ آبان به عنوان روزی به یاد ماندنی به ثبت رسیده است که در آن ترفندهای شوم استکبار جهانی علیه نظام اسلامی ما برملا شد.
وی با بیان اینکه در این روز مهم و تاریخی ریشه استکبار جهانی برای همیشه از ایران برچیده شد، افزود: ۱۳ آبان فرصت مغتنمی برای آشنا ساختن نسل نوجوان جامعه با فرهنگ استکبار ستیزی است.
خضری گفت: ۱۳ آبان سالروز سه رویداد تبعید حضرت امام در سال ۴۲، کشتار ددمنشانه دانش آموزان توسط رژیم طاغوت درسال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام بیانگر عظمت این روز در تاریخ انقلاب اسلامی است.
وی ضمن تشکر از عموم راهپیمایان و تجمع کنندگان ۱۳آبان و اقشار مختلف مردم و مسئولان شهرستان اعم از روحانیون بازاریان فرهنگیان کشاورزان دانش آموزان دانشجویان خانواده های معظم شهدا و ایثارگران مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی امدادگران هلال احمر. ورزشکاران. شوراهای اسلامی و دهیاران. عشایر بسیجیان. بانوان . نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی بر اتحاد و همبستگی و همدلی مردم و مسئولان در مقابل ترفندهای شوم دشمنان واستکبار جهانی و ناکام ساختن تحریم های ظالمانه استکبار جهانی تاکید کرد.
در این راهپیمایی وتجمع ضداستکباری که در میدان انقلاب اشنویه برگزار شد قطعنامه پایانی با ندای الله اکبر خامنه ای رهبر و مرگ برامریکا تایید و دانش آموزان به اجرای سرود پرداختند و همچنین پرچم آمریکا و اسرائیل در صحن مراسم به آتش کشیده شد.