جلسه برنامه ریزی و تشکیل ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و برنامه ریزی هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس برگزار شد در این جلسه مهندس خضری فرماندار اشنویه با اشاره به دستاوردهای چهل ساله حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامي گفت مسئولان و دولتمردان باید در  جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی نيم نگاهي به گذشته و عملکرد مديريتي خود داشته باشند و با تقويت نقاط قوت و جنبه مثبت عملکرد خود و شناخت نقاط ضعف با اراده اي قوي تر به پيش بروند. 
وی اظهار داشت: پس از چهل سالگی پیروزی انقلاب هيچ فرصتي نبايد از دست برود و آحاد مردم و مسئولان بايد در راستاي آباداني و توسعه همه جانبه کشور گام بردارند. 
وی با تبریک پیشاپیش هفته دفاع مقدس گفت: باید با برنامه‌ریزی و هماهنگی مناسب، زمینه برگزاری برنامه‌های با کیفیت در این ایام فراهم شود.
وی افزود: تمام دستگاه‌ها تلاش کنند که برنامه‌های هفته دفاع مقدس به بهترین شکل برگزار شود و عزت شهدا، ایثارگران و جانبازان 8 سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به خوبی حفظ شود
وی همچنین با اشاره به بازگشایی مدارس در اول مهر به اهمیت امر آموزش و بازگشایی مدارس پرداخت و گفت : با توجه به اینکه در آستانه باز گشایی مدارس هستیم، باید تمامی دستگاههای اجرایی برای رفع مشکلات با همدلی و تعامل قدم بردارند.

خضری خاطر نشان کرد: به اهمیت امر آموزش واقف هستیم، از اینرو با رفع مشکلات حوزه آموزش و پرورش می‌توانیم شاهد شکوفایی هرچه بیشتر دانش آموزان در عرصه علم و اندیشه باشیم.
در این جلسه تعدادی از مسئولان برنامه های این ایام را تشریح کردند