این طرحها شامل دوواحد سردخانه و ۴طرح عمران شهری شهرداری اشنویه و گازرسانی به روستاهای شاهین اباد پوش اباد و پروانه بودند وهمچنین کلنگ زنی محوطه‌سازی ناحیه صنعتی نالوس.
آقای حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری همچنین در بدو ورود به اشنویه به مقام شامخ شهدای این شهرستان در مزار شریف شهدا ادای احترام کرد
وی همچنین از برخی واحدهای شهرک صنعتی اشنویه بازدید کرد
نشست با فعالین اقتصادی از دیگر برنامه ها بود
در این نشست معاون استاندار آذربایجان غربی:سیب اشنویه توانایی تبدیل شدن به برند ملی را دارد

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: سیب اشنویه از لحاظ کیفیت، محل پرورش و کمیت توانایی تبدیل به برند ملی را دارد و باید دراین زمینه کارهای زیادی صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، رضا حسینی روز شنبه در نشست با فعالان اقتصادی و باغداران اشنویه افزود: در یک سال آینده باید اقدامات تکمیلی برای تبدیل سیب اشنویه به برند ملی انجام شود و در کنار آن نیز کارخانه های صنایع تکمیلی احداث شود.
وی بیان کرد: اشنویه جزو اولین شهرستان هایی است که کشت آبی آن بالاتر از کشت دیمی است و باید توجه ویژه به توانایی ها و قابلیت های این شهرستان داشت.
وی با بیان اینکه پیگیر مشکلات چغندرکاران و کارخانه قند نقده هستیم، اضافه کرد: در صورت عدم پرداخت مطالبات، مدیریت کارخانه قند واگذار می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: در خصوص پرداخت وام های کم بهره رتبه اول در کشور را داریم و صنایع و کارخانجاتی که امکان احیا دارند، را دوباره باید به کار بیندازیم و احیا کنیم. 
حسینی با اشاره به حمایت دولت از سرمایه گذاران در مناطق مرزی افزود: توسعه بیمه روستایی و ارائه برخی معافیت ها برای سرمایه گذاری در مناطق مرزی از جمله اقدامات حمایتی دولت است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: آذربایجان غربی دارای 34 شهرک صنعتی است که از این تعداد، 2 شهرک صنعتی در اشنویه وجود دارد.
علی عبدلی افزود: شهرک صنعتی نالوس اشنویه آماده بهره برداری و واگذاری است و فقط برای انتقال آب فرجه زمانی لازم داریم.
شهرستان اشنویه در جنوب آذربایجان غربی واقع است و بیش از 74 هزار نفر جمعیت د