سومین جشنواره ملی گیلاس اشنویه با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور ، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ، معاون امور عمرانی استاندار ، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، مدیران دستگاه های اجرای و اقشار مختلف مردم در اشنویه برگزار شد .
معاون رییس جمهوری:تحقق شاخص های اقتصاد مقاومتی راهبرد کنونی دولت است/اختصاص 260 میلیارد ریال به آذربایجان غربی از محل صندوق ارزی

معاون رییس جمهوری در امور مجلس با اشاره به اینکه آمریکایی ها به دنبال تضعیف اقتصاد ملی کشورمان هستند، گفت: تحقق شاخص های اقتصاد مقاومتی راهبرد دولت در برهه کنونی است.

حسینعلی امیری در سومین جشنواره ملی گیلاس اشنویه افزود: آمریکا و برخی از کشورهای غربی تضعیف اتحاد ملی ایرانیان از طریق فشارهای اقتصادی را دنبال می کنند.

وی در استان موسوم به سرزمین اقوام و ادیان الهی که جلوه ای از وحدت ملت ایران به شمار می رود، اضافه کرد: ایجاد اختلاف بین مردم، قومیت ها و مذاهب نیز از اهداف مهم دشمنان به شمار می رود.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید سناریوهای مختلفی را برای مقابله با این رویکرد آمریکا و اسراییل طراحی کرده که از جمله آنها می توان به تحقق شاخص های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: حمایت از تولید ملی و بخش خصوصی به عنوان مجاهدان اقتصادی کشور از مهم ترین بخش های فعالیتی دولت در ماه های پیش رو به شمار می رود.

وی همچنین به تلاش دولت برای توزیع عادلانه امکانات اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور با دستور مقام معظم رهبری 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق ارزی برداشت کرده که از این رقم 260 میلیارد ریال به آذربایجان غربی اختصاص یافته است.

معاون رییس جمهوری در امور مجلس با ابلاغ سلام دکتر روحانی به مردم آذربایجان غربی، گفت: فرهنگ غنی و تاریخ کهن مردم اشنویه از ویژگی های بارز این خطه از ایران اسلامی بوده و امنیت کنونی استان حاصل از جان گذشتگی و شجاعت مردمان این مرز و بوم است.

وی افزود: مردم آذربایجان غربی در دوران جنگ تحمیلی رزمندگان رشید و جان برکفی را به جبهه ها گسیل داشتند و شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم انقلاب اسلامی کردند؛ این مردم در پذیرایی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نیز پیشگام بودند.

امیری برگزاری جشنواره ملی گیلاس را اقدامی ارزشمند در راستای تقویت بخش کشاورزی منطقه دانست و گفت: این جشنواره ها زمینه ساز ایجاد نشاط و شادمانی در میان مردم است.

وی افزود: برگزاری این قبیل جشنواره ها علاوه بر تقویت اقتصاد خانواده ها موجب توسعه صنعت گردشگری و منطقه ای می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی توانمندی های قابل توجهی در بخش های اقتصادی، صنعتی، گردشگری و کشاورزی دارد اما متناسب با این ظرفیت ها توسعه نیافته است.

دکتر رضا حسینی در سومین جشنواره ملی گیلاس اشنویه بیان کرد: راه اندازی اتاق فکر با حضور اساتید، کارشناسان و صاحب نظران جزو برنامه های اقتصادی مدیریت ارشد آذربایجان غربی برای توسعه این استان است تا به نحو بهینه از ظرفیت های استانی استفاده شود.

وی همچنین با اشاره به برنامه های آتی اقتصادی در آذربایجان غربی گفت: برنامه هایی برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی تنظیم شده است و کمک به سرمایه گذاری در جای جای استان به صورت جدی دنبال می شود.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری در استان را برای سرمایه گذاران ارتقا می دهیم تا فعالیت های اقتصادی با آسودگی انجام شود.

وی در ادامه با تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره گیلاس در اشنویه به ظرفیت های اقتصادی این شهرستان اشاره کرد و گفت: این شهرستان قابلیت های مهمی برای سرمایه گذاری و توسعه دارد که ویژگی های طبیعی و اکوتوریسم از جمله آنهاست.

حسینی بیان کرد: مردم اشنویه صبور، خوش فکر و دارای تمدن کهن هستند و وجود 10 اثر دوران اورارتویی نشان قدمت این شهرستان است.
در این جشنواره همچنین آقای تاجیک معاون سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کشور. نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی. فرماندار اشنویه. مدیر کل
جهاد کشاورزی استان. رییس شورای اسلامی اشنویه هم در خصوص وضعیت اقتصادی اشنویه ولزوم توجه به سرمایه گذاری در شهرستان اشنویه سخنرانی کردند
برپایی نمایشگاه تولیدات باغی گردشگری و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از دیگر برنامه های این جشنواره بود